امروز : چهارشنبه 8 آذر 1402 بروزرسانی:1402/09/04

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:23 AM 1402/08/08 تعداد بازدید: 64
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل شيلات استان به مناسبت گراميداشت هفته پدافند غير عامل اداره كل شيلات اقدام به برگزاري كارگاه آموزشي يكروزه تحت عنوان"مديريت بهداشت و پيشگيري از بيمارهاي ماهيان سردابي با تاكيد بر مفهوم پدافند زيستي" با هماهنگي اداره كل پدافند غير عامل استانداري و با دعوت از اعضاي كارگروه كشاورزي و امنيت غذايي پدافند غير عامل سازمان جهاد كشاورزي استان نمود. شايان ذكر است اين جلسه با مشاركت فعال پرورش دهندگان ماهي سردابي شهرستان پاوه ،با حضور جناب آقاي دكتر قرباني معاون محترم پدافند غير عامل استانداري و اعضاي كارگروه درمحل سالن جلسات فرمانداري شهرستان پاوه برگزار گرديد.
در ابتدا جلسه  سركار خانم دكتر رستمي ، مسئول بهداشت آبزيان اداره كل دامپزشكي استان بعنوان سخنران اول جلسه مطالب آموزشي خود پيرامون چگونگي تشخيص علائم بيماري در ماهيان پرورشي، راه هاي پيشگيري از شيوع بيماري در مزارع ، اقدامات ضروري در زمان ظهور علائم بيماري در مزرعه را ارائه نمود.
در ادامه دكتر قرباني معاون محترم پدافند غير عامل استانداري استان ضمن تبريك هفته پدافند غير عامل به حاضرين در جلسه و با ارائه تعريف جامعي از مفهوم پدافند غير عامل، توجه به پدافند غير عامل را در حفاظت از سرمايه هاي كنوني كشور ضرورت خواندند. ايشان با تاكيد بر مطالب بهداشتي مطرح شده در جلسه و وظيفه خطير مديران مزارع، در زمينه  مديريت واحدهاي آبزي پروري و حفظ سرمايه اقتصادي و اجتماعي  مطالبي در خصوص مفاهيم پدافند زيستي و بيوتروريسم مطرح نمودند. در بخش پاياني جلسه آبزي پروان شهرستان مشكلات خود را در مسير توليد مطرح نمودند كه با هم انديشي دستگاه هاي اجرايي حاضر در جلسه راهكارهايي مطرح و بررسي گرديد. در پايان جلسه معاونت پدافند غير عامل استانداري به همراه كارشناسان اداره كل شيلات استان از چند مزرعه فعال و در حال ساخت پرورش ماهيان سردابي شهرستان پاوه بازديد نمودند.


فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)